Vishay/Dale CRCW20107R68FNTF
CRCW20107R68FNTF picture photo
Mfg. Part Number
CRCW20107R68FNTF
Brief Description
RES SMD 7.68 OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
CRCW20107R68FNTF.pdf
Availability of CRCW20107R68FNTF
QUANTITY
CRCW20107R68FNTF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW20107R68FNTF
Internal Part NumberEIS-CRCW20107R68FNTF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)7.68
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW20107R68FNTF
Related LinksCRCW2010, CRCW20107R68FNTF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW20107R68FNTF Details Description
Related parts for CRCW20107R68FNTF
CONN FFC FPC 18POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
IDC CABLE - MKR16K/MC16G/MPR16K datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 200V X7R RADIAL datasheet.pdf
IC DIVIDER /4 5V/3.3V 8-MSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS 30AWG 8IN datasheet.pdf
IC SRAM 256KBIT 35NS 84PLCC datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 2A DO214AA datasheet.pdf
CAP CER 470PF 10V X7R 0402 datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 2.5A 250VAC RAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 47K OHM 2512 datasheet.pdf