Vishay/Dale CRCW201082K5FKEFHP
CRCW201082K5FKEFHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW201082K5FKEFHP
Brief Description
RES SMD 82.5K OHM 1% 1W 2010
Datasheet Download
CRCW201082K5FKEFHP.pdf
Availability of CRCW201082K5FKEFHP
QUANTITY
CRCW201082K5FKEFHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW201082K5FKEFHP
Internal Part NumberEIS-CRCW201082K5FKEFHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)82.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW201082K5FKEFHP
Related LinksCRCW20108, CRCW201082K5FKEFHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW201082K5FKEFHP Details Description
Related parts for CRCW201082K5FKEFHP
RES SMD 2.49K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 33 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC BUFF DVR TRI-ST 10BIT 24SOIC datasheet.pdf
MOSFET P-CH 250V 0.26A SOT-223 datasheet.pdf
CARDEDGE 144POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100 EYELET datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 150V TO220F datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
CAP CER 5PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
Connector Receptacle 25 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf