Vishay/Dale CRCW201084K5FKTF
CRCW201084K5FKTF picture photo
Mfg. Part Number
CRCW201084K5FKTF
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 84.5K OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
CRCW201084K5FKTF.pdf
Availability of CRCW201084K5FKTF
QUANTITY
CRCW201084K5FKTF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW201084K5FKTF
Internal Part NumberEIS-CRCW201084K5FKTF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)84.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW201084K5FKTF
Related LinksCRCW2010, CRCW201084K5FKTF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW201084K5FKTF Details Description
Related parts for CRCW201084K5FKTF
IC HIGH SIDE PWR-SW 8-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .125 SQ WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP FILM 2.2UF 5% 50VDC RADIAL datasheet.pdf
INDICATOR 12V 6MM FLUSH BLUE datasheet.pdf
RES SMD 33K OHM 0.1% 1/4W MELF datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 13A DIRECTFET-LV datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS PNL MNT SKT datasheet.pdf