Vishay/Dale CRCW20108K06FKEF
CRCW20108K06FKEF picture photo
Mfg. Part Number
CRCW20108K06FKEF
Brief Description
RES SMD 8.06K OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
CRCW20108K06FKEF.pdf
Availability of CRCW20108K06FKEF
QUANTITY
CRCW20108K06FKEF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW20108K06FKEF
Internal Part NumberEIS-CRCW20108K06FKEF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)8.06k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW20108K06FKEF
Related LinksCRCW2010, CRCW20108K06FKEF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW20108K06FKEF Details Description
Related parts for CRCW20108K06FKEF
RES ARRAY 4 RES 1.3K OHM 0804 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 42MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
IC CLK GEN ZD 2:5 HSTL 32-LQFP datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.6V 3W DO214AA datasheet.pdf
SWITCH SLIDE 4PDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
IVS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 8.06K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 47POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf
CONN HEADER 15POS .100 L.835 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 6POS 1MM datasheet.pdf
Virte -E 1.8 V FPGA Field Programmable Gate Arrays IC datasheet.pdf