Vishay/Dale CRCW20108M45FKEF
CRCW20108M45FKEF picture photo
Mfg. Part Number
CRCW20108M45FKEF
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 8.45M OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
CRCW20108M45FKEF.pdf
Availability of CRCW20108M45FKEF
QUANTITY
CRCW20108M45FKEF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW20108M45FKEF
Internal Part NumberEIS-CRCW20108M45FKEF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)8.45M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW20108M45FKEF
Related LinksCRCW2010, CRCW20108M45FKEF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW20108M45FKEF Details Description
Related parts for CRCW20108M45FKEF
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
IC MPU STRONGARM 200MHZ 432BGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .100" WW datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CAP CER 430PF 100V 10% BP 1206 datasheet.pdf
RES 90.9 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CONN INSERT SHELL PLUG CABLE RA datasheet.pdf
THREADED INSERT M2.5 63HP datasheet.pdf
MPAC 5R ST PF HDR datasheet.pdf
Connector Header 74 Position 0.039" (1.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
3900UF 50V 25X40MM 105C 5000H datasheet.pdf