Vishay/Dale CRCW2010910RJNEF
CRCW2010910RJNEF picture photo
Mfg. Part Number
CRCW2010910RJNEF
Brief Description
RES SMD 910 OHM 5% 3/4W 2010
Datasheet Download
CRCW2010910RJNEF.pdf
Availability of CRCW2010910RJNEF
QUANTITY
CRCW2010910RJNEF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW2010910RJNEF
Internal Part NumberEIS-CRCW2010910RJNEF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)910
Tolerance±5%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW2010910RJNEF
Related LinksCRCW2010, CRCW2010910RJNEF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW2010910RJNEF Details Description
Related parts for CRCW2010910RJNEF
RES SMD 866 OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 600W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 8POS PIN datasheet.pdf
VARISTOR 108V 1.2KA DISC 7MM datasheet.pdf
2 XRSV M12 D KOD. PCRAIGHT OVERM datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf
ASSY MICRO SD SOCKET datasheet.pdf
CIR BRKR 10A 32VDC ROCKER datasheet.pdf