Vishay/Dale CRCW20109R09FKEFHP
CRCW20109R09FKEFHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW20109R09FKEFHP
Brief Description
RES SMD 9.09 OHM 1% 1W 2010
Datasheet Download
CRCW20109R09FKEFHP.pdf
Availability of CRCW20109R09FKEFHP
QUANTITY
CRCW20109R09FKEFHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW20109R09FKEFHP
Internal Part NumberEIS-CRCW20109R09FKEFHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.09
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW20109R09FKEFHP
Related LinksCRCW20109, CRCW20109R09FKEFHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW20109R09FKEFHP Details Description
Related parts for CRCW20109R09FKEFHP
CONN HEADER 4POS 4.2MM VERT TIN datasheet.pdf
RES 1.13K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 200V X7R 1206 datasheet.pdf
CONV DC/DC 15W 36-75VIN +/-15V datasheet.pdf
CONN SKT FOR 1.1-1.8MM PIN SMD datasheet.pdf
RES 1.24 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 2.74K OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
MIC MPIS 6 PORT ATTACHABLES datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 150V 6A POWERMITE datasheet.pdf