Vishay/Dale CRCW20109R53FKEFHP
CRCW20109R53FKEFHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW20109R53FKEFHP
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 9.53 OHM 1% 1W 2010
Datasheet Download
CRCW20109R53FKEFHP.pdf
Availability of CRCW20109R53FKEFHP
QUANTITY
CRCW20109R53FKEFHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW20109R53FKEFHP
Internal Part NumberEIS-CRCW20109R53FKEFHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.53
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW20109R53FKEFHP
Related LinksCRCW20109, CRCW20109R53FKEFHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW20109R53FKEFHP Details Description
Related parts for CRCW20109R53FKEFHP
SOCKET HEX 3MM 6.00" datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 6.3V 20% 1206 datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-18VIN 15VOUT datasheet.pdf
RES 6.81K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.5 OHM 1% 1/2W 2010 datasheet.pdf
RES SMD 15.8K OHM 0.16W 2512 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156" datasheet.pdf
NVZA2141-1-01T VALVE, PILOT, datasheet.pdf
09P SL156 HSG,NO RAMP,LRG OPEN datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 5% 3.9W 0603 datasheet.pdf