Vishay/Dale CRCW2512100RJNEH
CRCW2512100RJNEH picture photo
Mfg. Part Number
CRCW2512100RJNEH
Brief Description
RES SMD 100 OHM 5% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW2512100RJNEH.pdf
Availability of CRCW2512100RJNEH
QUANTITY
CRCW2512100RJNEH Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW2512100RJNEH
Internal Part NumberEIS-CRCW2512100RJNEH
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)100
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW2512100RJNEH
Related LinksCRCW2512, CRCW2512100RJNEH Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW2512100RJNEH Details Description
Related parts for CRCW2512100RJNEH
TRANS PNP 12V 1.25A SOT23-3 datasheet.pdf
RES SMD 57.6K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.5A 8SOP datasheet.pdf
CONN ADAPTER 9P-9P F-M PNL MNT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf