Vishay/Dale CRCW251210M0JNEG
CRCW251210M0JNEG picture photo
Mfg. Part Number
CRCW251210M0JNEG
Brief Description
RES SMD 10M OHM 5% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW251210M0JNEG.pdf
Availability of CRCW251210M0JNEG
QUANTITY
CRCW251210M0JNEG Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW251210M0JNEG
Internal Part NumberEIS-CRCW251210M0JNEG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10M
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW251210M0JNEG
Related LinksCRCW2512, CRCW251210M0JNEG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW251210M0JNEG Details Description
Related parts for CRCW251210M0JNEG
RES SMD 681 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CLAMP WIRE INSUL PIERC ORANGE datasheet.pdf
RES SMD 1.43KOHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16SOIC datasheet.pdf
WRENCH SET BOX END 1/4"-7/8" datasheet.pdf
RES 22.3K OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 54.9K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 25COND 20AWG SLATE 100' datasheet.pdf
CONN HDR 68POS 2.54MM T/H TIN datasheet.pdf
FIXED IND 680UH 155MA 20 OHM TH datasheet.pdf