Amphenol Aerospace Operations D38999/24ZD97JN-LC
D38999/24ZD97JN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24ZD97JN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 12C 8#20 4#16 SKT J/N RECP
Datasheet Download
D38999/24ZD97JN-LC.pdf
Availability of D38999/24ZD97JN-LC
QUANTITY
D38999/24ZD97JN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24ZD97JN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24ZD97JN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24ZD97JN-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24ZD97JN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24ZD97JN-LC Details Description
Related parts for D38999/24ZD97JN-LC
DIODE ZENER 13V 300MW SOD523 datasheet.pdf
CAP CER 2.4PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
DC-DC CONVTR 12V 10W .83A datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 18-72VIN 15VOUT datasheet.pdf
FINELINE BGA PACKAGE ADAPTOR datasheet.pdf
DIODE ZENER 62V 50W DO5 datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 32POS datasheet.pdf
CAP POLYMER 22UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
RES 49.9 OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf