Vishay/Dale CRCW2512110KJNEG
CRCW2512110KJNEG picture photo
Mfg. Part Number
CRCW2512110KJNEG
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 110K OHM 5% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW2512110KJNEG.pdf
Availability of CRCW2512110KJNEG
QUANTITY
CRCW2512110KJNEG Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW2512110KJNEG
Internal Part NumberEIS-CRCW2512110KJNEG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)110k
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW2512110KJNEG
Related LinksCRCW2512, CRCW2512110KJNEG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW2512110KJNEG Details Description
Related parts for CRCW2512110KJNEG
WASHER SHOULDER #6 NYLON datasheet.pdf
TVS DIODE 5.8VWM 10.5VC DO201 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 39PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES 80.6K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 250V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X12MM XCUT T412 datasheet.pdf
IC LED Driver AC DC Offline Switcher 550mA Lighting eSIP-7C datasheet.pdf
FIBER DOME STUB TERM 4 150' TONA datasheet.pdf
TV 32C 32#20 PIN PLUG datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 16POS SKT datasheet.pdf