Vishay/Dale CRCW2512110RFKEGHP
CRCW2512110RFKEGHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW2512110RFKEGHP
Brief Description
RES SMD 110 OHM 1% 1.5W 2512
Datasheet Download
CRCW2512110RFKEGHP.pdf
Availability of CRCW2512110RFKEGHP
QUANTITY
CRCW2512110RFKEGHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW2512110RFKEGHP
Internal Part NumberEIS-CRCW2512110RFKEGHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)110
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW2512110RFKEGHP
Related LinksCRCW25121, CRCW2512110RFKEGHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW2512110RFKEGHP Details Description
Related parts for CRCW2512110RFKEGHP
RES SMD 13.3K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
LEVER RESIN ROLLER FOR WL SWITCH datasheet.pdf
IC RS232 LINE DVR/RCVR 16-SSOP datasheet.pdf
IC VERSACLOCK SYNTHESIZER 8-SOIC datasheet.pdf
FUSE GLASS 300MA 250VAC AXIAL datasheet.pdf
TXRX SFF OC12/STM-4 SR BAIL datasheet.pdf
RES 84.5K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
RES 8.06K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 31POS PIN datasheet.pdf
Connector Socket 45 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf