Vishay/Dale CRCW2512115KFKTG
CRCW2512115KFKTG picture photo
Mfg. Part Number
CRCW2512115KFKTG
Brief Description
RES SMD 115K OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW2512115KFKTG.pdf
Availability of CRCW2512115KFKTG
QUANTITY
CRCW2512115KFKTG Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW2512115KFKTG
Internal Part NumberEIS-CRCW2512115KFKTG
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)115k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW2512115KFKTG
Related LinksCRCW2512, CRCW2512115KFKTG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW2512115KFKTG Details Description
Related parts for CRCW2512115KFKTG
IC REG LDO ADJ 0.8A SOT223 datasheet.pdf
BATTERY PACK 12.0V 8250MAH NIMH datasheet.pdf
IC SELECTOR/MUX DUAL 1-4 16-SOIC datasheet.pdf
FUSE 350A 700V HS FERRULE datasheet.pdf
IC GAS GAUGE W/IMP TRACK 30TSSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
RES SMD 4.87M OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 2.2A 47.2 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf