Vishay/Dale CRCW251211K0DHEGP
CRCW251211K0DHEGP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW251211K0DHEGP
Brief Description
RES SMD 11K OHM 0.5% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW251211K0DHEGP.pdf
Availability of CRCW251211K0DHEGP
QUANTITY
CRCW251211K0DHEGP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW251211K0DHEGP
Internal Part NumberEIS-CRCW251211K0DHEGP
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-P
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)11k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW251211K0DHEGP
Related LinksCRCW2512, CRCW251211K0DHEGP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW251211K0DHEGP Details Description
Related parts for CRCW251211K0DHEGP
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Ribbon Cable datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 100V X7R AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 2POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
RES SMD 1.02K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN TERM HSG W/RAMP 16POS datasheet.pdf
RES 256K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 30POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
GROMMET 13-14MM KDT/Z13 FOR SPLI datasheet.pdf
TOOL LOCATOR datasheet.pdf
QPro Virtex-II 1.5V Military QML Platform FPGAs IC datasheet.pdf