Vishay/Dale CRCW2512130RJNEG
CRCW2512130RJNEG picture photo
Mfg. Part Number
CRCW2512130RJNEG
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 130 OHM 5% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW2512130RJNEG.pdf
Availability of CRCW2512130RJNEG
QUANTITY
CRCW2512130RJNEG Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW2512130RJNEG
Internal Part NumberEIS-CRCW2512130RJNEG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)130
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW2512130RJNEG
Related LinksCRCW2512, CRCW2512130RJNEG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW2512130RJNEG Details Description
Related parts for CRCW2512130RJNEG
IC POWER-DIST SWITCH 2CH 8SON datasheet.pdf
EJECTOR EXTRACTION TOOL HT1884 datasheet.pdf
TRIMMER 500 OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 25W datasheet.pdf
GLOBAL LIMIT SWES GLLSIDE ROTARY datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DP5T SOLDER NONSHO datasheet.pdf
RES SMD 68K OHM 1% 3/4W 2512 datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole Press-Fit datasheet.pdf
CAP CER 9.9PF 50V NP0 0201 datasheet.pdf
CAP TANT POLY 220UF 10V 2917 datasheet.pdf