Vishay/Dale CRCW251213K0JNEG
CRCW251213K0JNEG picture photo
Mfg. Part Number
CRCW251213K0JNEG
Brief Description
RES SMD 13K OHM 5% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW251213K0JNEG.pdf
Availability of CRCW251213K0JNEG
QUANTITY
CRCW251213K0JNEG Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW251213K0JNEG
Internal Part NumberEIS-CRCW251213K0JNEG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13k
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW251213K0JNEG
Related LinksCRCW2512, CRCW251213K0JNEG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW251213K0JNEG Details Description
Related parts for CRCW251213K0JNEG
FIXED IND 25UH 2.16A 70 MOHM SMD datasheet.pdf
FUSE GLASS 300MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CABLE 6COND 22AWG GRAY SHLD 500' datasheet.pdf
FIXED IND 68NH 340MA 570 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 57POS PIN datasheet.pdf
ENDPOINT PIPE FOR PCI EXPRESS IP datasheet.pdf
RES 3.3K OHM 0.6W 1% RADIAL datasheet.pdf
FACEPLATE SINGLE GANG WHITE datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 43POS PIN datasheet.pdf