Vishay/Dale CRCW2512143RFKEGHP
CRCW2512143RFKEGHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW2512143RFKEGHP
Brief Description
RES SMD 143 OHM 1% 1.5W 2512
Datasheet Download
CRCW2512143RFKEGHP.pdf
Availability of CRCW2512143RFKEGHP
QUANTITY
CRCW2512143RFKEGHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW2512143RFKEGHP
Internal Part NumberEIS-CRCW2512143RFKEGHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)143
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW2512143RFKEGHP
Related LinksCRCW25121, CRCW2512143RFKEGHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW2512143RFKEGHP Details Description
Related parts for CRCW2512143RFKEGHP
TERM BLOCK HDR 2POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPST 16A 125V datasheet.pdf
TRIMMER 10K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
CARDEDGE 56POS DL .156 BLK LOPRO datasheet.pdf
IC BUS TRANSCVR 3-ST 8BIT 20QSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf