Vishay/Dale CRCW2512174KFKEG
CRCW2512174KFKEG picture photo
Mfg. Part Number
CRCW2512174KFKEG
Brief Description
RES SMD 174K OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW2512174KFKEG.pdf
Availability of CRCW2512174KFKEG
QUANTITY
CRCW2512174KFKEG Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW2512174KFKEG
Internal Part NumberEIS-CRCW2512174KFKEG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)174k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW2512174KFKEG
Related LinksCRCW2512, CRCW2512174KFKEG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW2512174KFKEG Details Description
Related parts for CRCW2512174KFKEG
TERM BLOCK PLUG 15POS 5.08MM datasheet.pdf
RES SMD 4.22K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
PHOTOCOUPLER PHOTORELAY 4-SOP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 500W datasheet.pdf
RES 24.3K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 15K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
BOX HEADER, 0.100 50 POS datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 1000V 16 AWG WHT datasheet.pdf
CAP FILM 330NF 5% 250VDC datasheet.pdf