Vishay/Dale CRCW2512187RFKEGHP
CRCW2512187RFKEGHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW2512187RFKEGHP
Brief Description
RES SMD 187 OHM 1% 1.5W 2512
Datasheet Download
CRCW2512187RFKEGHP.pdf
Availability of CRCW2512187RFKEGHP
QUANTITY
CRCW2512187RFKEGHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW2512187RFKEGHP
Internal Part NumberEIS-CRCW2512187RFKEGHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)187
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW2512187RFKEGHP
Related LinksCRCW25121, CRCW2512187RFKEGHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW2512187RFKEGHP Details Description
Related parts for CRCW2512187RFKEGHP
RES SMD 5.49K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC ZNEO MCU FLASH 128K 64LQFP datasheet.pdf
RES SMD 63.4K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC MEM FIFO 2048X9 15NS 28-DIP datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 18-36VIN 15VOUT datasheet.pdf
FUSE BF INLINE 25MM2 SILIC. datasheet.pdf
IC TUNER CABLE/STB 32HVQFN datasheet.pdf
CONN HDR 21POS 1.27MM SMD R/A datasheet.pdf