Vishay/Dale CRCW25121K37FKEGHP
CRCW25121K37FKEGHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW25121K37FKEGHP
Brief Description
RES SMD 1.37K OHM 1% 1.5W 2512
Datasheet Download
CRCW25121K37FKEGHP.pdf
Availability of CRCW25121K37FKEGHP
QUANTITY
CRCW25121K37FKEGHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW25121K37FKEGHP
Internal Part NumberEIS-CRCW25121K37FKEGHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
Standard Package2,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.37k
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW25121K37FKEGHP
Related LinksCRCW25121, CRCW25121K37FKEGHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW25121K37FKEGHP Details Description
Related parts for CRCW25121K37FKEGHP
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf
IC 4MHZ Z8500 SCC 40-DIP datasheet.pdf
IC I2C BUS INTERFACE 16TSSOP datasheet.pdf
MOSFET P-CH 60V 65A ZP datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 80MSPS QUAD 52QFN datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X11.43MM T766 datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
FLOATSWITCH VERT 1A NO/NC PPS datasheet.pdf
CAP FILM 750NF 5% 160VDC RAD datasheet.pdf