Vishay/Dale CRCW25121K43FKEGHP
CRCW25121K43FKEGHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW25121K43FKEGHP
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 1.43K OHM 1% 1.5W 2512
Datasheet Download
CRCW25121K43FKEGHP.pdf
Availability of CRCW25121K43FKEGHP
QUANTITY
CRCW25121K43FKEGHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW25121K43FKEGHP
Internal Part NumberEIS-CRCW25121K43FKEGHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
Standard Package2,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.43k
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW25121K43FKEGHP
Related LinksCRCW25121, CRCW25121K43FKEGHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW25121K43FKEGHP Details Description
Related parts for CRCW25121K43FKEGHP
CONN EDGECARD 88POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EXTEND datasheet.pdf
KIT EVAL FOR MAX5550 datasheet.pdf
IC DAC 16BIT SER 16-TSSOP datasheet.pdf
TARGET HEAD ADAPTOR 28-SOIC datasheet.pdf
RES 40.2K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins; Receptacle, Female Sockets 15, 15 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CAP CER 330PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf