Vishay/Dale CRCW25121K82FKTG
CRCW25121K82FKTG picture photo
Mfg. Part Number
CRCW25121K82FKTG
Brief Description
RES SMD 1.82K OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW25121K82FKTG.pdf
Availability of CRCW25121K82FKTG
QUANTITY
CRCW25121K82FKTG Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW25121K82FKTG
Internal Part NumberEIS-CRCW25121K82FKTG
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.82k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW25121K82FKTG
Related LinksCRCW2512, CRCW25121K82FKTG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW25121K82FKTG Details Description
Related parts for CRCW25121K82FKTG
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 5V datasheet.pdf
RES SMD 1.82 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
IC FPGA 327 I/O 484UBGA datasheet.pdf
MOD DDR3-1333 1GB 240-RDIMM VLP datasheet.pdf
CAP CER 82PF 50V NP0 0201 datasheet.pdf
1739 D47 1739D47 datasheet.pdf
RES 42.2 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 24V 1W DO204AL datasheet.pdf
Crystal 38.4000MHz 30ppm 8pF 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
PNL MNT 24V WHITE 5MM datasheet.pdf