Vishay/Dale CRCW25121M80JNTG
CRCW25121M80JNTG picture photo
Mfg. Part Number
CRCW25121M80JNTG
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 1.8M OHM 5% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW25121M80JNTG.pdf
Availability of CRCW25121M80JNTG
QUANTITY
CRCW25121M80JNTG Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW25121M80JNTG
Internal Part NumberEIS-CRCW25121M80JNTG
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.8M
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW25121M80JNTG
Related LinksCRCW2512, CRCW25121M80JNTG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW25121M80JNTG Details Description
Related parts for CRCW25121M80JNTG
CONN JACK TIP INSUL DELUXE WHITE datasheet.pdf
CABLE 2COND 22AWG GRAY 1000' datasheet.pdf
IC SRAM 9MBIT 150MHZ 165CABGA datasheet.pdf
C/A LC DUP TO ST TWIN ZIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
RES 6.65K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 43POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 10% 1.25KVDC RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 3.16K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
101-LOK TRIO TEK MALE VERTICAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN RCP 0.4MM SHLD 12POS DL SMD datasheet.pdf