Vishay/Dale CRCW25121M80JNTG
CRCW25121M80JNTG picture photo
Mfg. Part Number
CRCW25121M80JNTG
Brief Description
RES SMD 1.8M OHM 5% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW25121M80JNTG.pdf
Availability of CRCW25121M80JNTG
QUANTITY
CRCW25121M80JNTG Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW25121M80JNTG
Internal Part NumberEIS-CRCW25121M80JNTG
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.8M
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW25121M80JNTG
Related LinksCRCW2512, CRCW25121M80JNTG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW25121M80JNTG Details Description
Related parts for CRCW25121M80JNTG
RES 50 OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 19.6KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 5.6K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
FEED THROUGH TERM BLOCK 24-8AWG datasheet.pdf
CAP TANT 0.82UF 10% 100V AXIAL datasheet.pdf
IC FLASH 4GBIT TSOP datasheet.pdf
IC MCU ARM 1MB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 4AWG VIOLET 1000' datasheet.pdf
SHIELD TERMINATOR datasheet.pdf
CABLE CLAMP W/B 24 & 28 datasheet.pdf
GT 5C 5#16S SKT RECP WALL datasheet.pdf
Dual Bootstrapped, 12 V MOSFET Driver with Output Disable IC datasheet.pdf