Vishay/Dale CRCW25121M87FKTG
CRCW25121M87FKTG picture photo
Mfg. Part Number
CRCW25121M87FKTG
Brief Description
RES SMD 1.87M OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW25121M87FKTG.pdf
Availability of CRCW25121M87FKTG
QUANTITY
CRCW25121M87FKTG Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW25121M87FKTG
Internal Part NumberEIS-CRCW25121M87FKTG
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.87M
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW25121M87FKTG
Related LinksCRCW2512, CRCW25121M87FKTG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW25121M87FKTG Details Description
Related parts for CRCW25121M87FKTG
CONN SOCKET SIP 14POS GOLD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 24POS STR 3.5MM datasheet.pdf
RES 700 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 90V 150MA SC75 datasheet.pdf
CAP CER 0.15UF 630V X7R 2225 datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
IC FPGA 116 I/O 328BGA datasheet.pdf
CAP TANT 0.47UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS DUAL .100" R/A datasheet.pdf