Vishay/Dale CRCW25121R00FKEGHP
CRCW25121R00FKEGHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW25121R00FKEGHP
Brief Description
RES SMD 1 OHM 1% 1.5W 2512
Datasheet Download
CRCW25121R00FKEGHP.pdf
Availability of CRCW25121R00FKEGHP
QUANTITY
CRCW25121R00FKEGHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW25121R00FKEGHP
Internal Part NumberEIS-CRCW25121R00FKEGHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW25121R00FKEGHP
Related LinksCRCW25121, CRCW25121R00FKEGHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW25121R00FKEGHP Details Description
Related parts for CRCW25121R00FKEGHP
CAP CER 68PF 3KV SL/GP RADIAL datasheet.pdf
CONN RECEPT 15POS 22AWG MTA100 datasheet.pdf
CONN PLUG 8 POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 50V X8R 0603 datasheet.pdf
IC SWITCH HIGHSIDE 24PQFN datasheet.pdf
IC DDR2 SDRAM 1GBIT 84BGA datasheet.pdf
RES 430K OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 52.3 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 62V 3W DO216AA datasheet.pdf
RES 300 OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD .100" 36POS THRUHL datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.2V 1.5W SMA datasheet.pdf