Vishay/Dale CRCW25121R21FKTG
CRCW25121R21FKTG picture photo
Mfg. Part Number
CRCW25121R21FKTG
Brief Description
RES SMD 1.21 OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW25121R21FKTG.pdf
Availability of CRCW25121R21FKTG
QUANTITY
CRCW25121R21FKTG Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW25121R21FKTG
Internal Part NumberEIS-CRCW25121R21FKTG
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.21
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW25121R21FKTG
Related LinksCRCW2512, CRCW25121R21FKTG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW25121R21FKTG Details Description
Related parts for CRCW25121R21FKTG
DIODE SCHOTTKY 45V 8A DO204AR datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf
CONN PLUG CORD 3POS FEMALE MINI datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 48"L X 36"W datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 19POS 5.08MM datasheet.pdf
PM1400 PROJ CAP CONTROLLER datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONN SOCKET 18-22AWG CRIMP TIN datasheet.pdf
OSC VCTCXO 13.000MHZ CSNWV SMD datasheet.pdf