Vishay/Dale CRCW25121R33FNEG
CRCW25121R33FNEG picture photo
Mfg. Part Number
CRCW25121R33FNEG
Brief Description
RES SMD 1.33 OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW25121R33FNEG.pdf
Availability of CRCW25121R33FNEG
QUANTITY
CRCW25121R33FNEG Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW25121R33FNEG
Internal Part NumberEIS-CRCW25121R33FNEG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.33
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW25121R33FNEG
Related LinksCRCW2512, CRCW25121R33FNEG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW25121R33FNEG Details Description
Related parts for CRCW25121R33FNEG
KIT DESIGN LIU DS21448 T1/J1/E1 datasheet.pdf
BOX ALUM NATURAL 3.53"L X 1.41"W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 19POS INLINE SKT datasheet.pdf
RES 196 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC EEPROM 1KBIT 6TSOC datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 2.6A 47 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONV DC/DC 40W 25-75VIN 24VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
SYNJET ZFLOW 87 LEVEL SELECT 12V datasheet.pdf