Vishay/Dale CRCW25121R58FNEG
CRCW25121R58FNEG picture photo
Mfg. Part Number
CRCW25121R58FNEG
Brief Description
RES SMD 1.58 OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW25121R58FNEG.pdf
Availability of CRCW25121R58FNEG
QUANTITY
CRCW25121R58FNEG Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW25121R58FNEG
Internal Part NumberEIS-CRCW25121R58FNEG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.58
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW25121R58FNEG
Related LinksCRCW2512, CRCW25121R58FNEG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW25121R58FNEG Details Description
Related parts for CRCW25121R58FNEG
TERM BLOCK HDR 3POS R/A 7.5MM datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
RES CHAS MNT 25 OHM 5% 50W datasheet.pdf
SENSOR RETROREFLECT NPN 2M METAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
RES 68.1 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CONN EDGE .100 43POS HL LOW P datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS JAM NUT SKT datasheet.pdf