Vishay/Dale CRCW25121R65FKEGHP
CRCW25121R65FKEGHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW25121R65FKEGHP
Brief Description
RES SMD 1.65 OHM 1% 1.5W 2512
Datasheet Download
CRCW25121R65FKEGHP.pdf
Availability of CRCW25121R65FKEGHP
QUANTITY
CRCW25121R65FKEGHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW25121R65FKEGHP
Internal Part NumberEIS-CRCW25121R65FKEGHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.65
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW25121R65FKEGHP
Related LinksCRCW25121, CRCW25121R65FKEGHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW25121R65FKEGHP Details Description
Related parts for CRCW25121R65FKEGHP
IC FLASH 32MBIT 110NS 64EASYBGA datasheet.pdf
TRIMMER 100K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
IC REG LDO 2.6V 0.1A SOT23-5 datasheet.pdf
RES MO 1/2W 33K OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 6800 OHM 10% 0805 datasheet.pdf
MAXIGRIP FANSINK 40X40X19.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
RES 1.1M OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 6POS GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 100W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 8POS SKT datasheet.pdf