Vishay/Dale CRCW25121R65FNTG
CRCW25121R65FNTG picture photo
Mfg. Part Number
CRCW25121R65FNTG
Brief Description
RES SMD 1.65 OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW25121R65FNTG.pdf
Availability of CRCW25121R65FNTG
QUANTITY
CRCW25121R65FNTG Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW25121R65FNTG
Internal Part NumberEIS-CRCW25121R65FNTG
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.65
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW25121R65FNTG
Related LinksCRCW2512, CRCW25121R65FNTG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW25121R65FNTG Details Description
Related parts for CRCW25121R65FNTG
TRANSFMR AUI ETHERNET LAN 16SOIC datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPST-NC 20A 12V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS FREE-HANG WHITE datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 10POS 3.5MM datasheet.pdf
RES 11.7 OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
MACHINE SCREW FLAT SLOTTED M6 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS INLINE PIN datasheet.pdf
RES SMD 340 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 10% 250VDC AXIAL datasheet.pdf