Vishay/Dale CRCW2512200RJNTG
CRCW2512200RJNTG picture photo
Mfg. Part Number
CRCW2512200RJNTG
Brief Description
RES SMD 200 OHM 5% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW2512200RJNTG.pdf
Availability of CRCW2512200RJNTG
QUANTITY
CRCW2512200RJNTG Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW2512200RJNTG
Internal Part NumberEIS-CRCW2512200RJNTG
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)200
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW2512200RJNTG
Related LinksCRCW2512, CRCW2512200RJNTG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW2512200RJNTG Details Description
Related parts for CRCW2512200RJNTG
SENSR OPTO REFL 2M CONN HORZ MOD datasheet.pdf
FUSE GLASS 1.5A 250VAC 125VDC datasheet.pdf
RES SMD 21K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 150W datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
RES SMD 25K OHM 0.01% 1/5W 1506 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole Solder Paste datasheet.pdf
IGBT 1200V 33A 130W TO220 datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS INLINE PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS WALL MNT PIN datasheet.pdf