Vishay/Dale CRCW2512205KFKEG
CRCW2512205KFKEG picture photo
Mfg. Part Number
CRCW2512205KFKEG
Brief Description
RES SMD 205K OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW2512205KFKEG.pdf
Availability of CRCW2512205KFKEG
QUANTITY
CRCW2512205KFKEG Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW2512205KFKEG
Internal Part NumberEIS-CRCW2512205KFKEG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)205k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW2512205KFKEG
Related LinksCRCW2512, CRCW2512205KFKEG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW2512205KFKEG Details Description
Related parts for CRCW2512205KFKEG
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.15A 8SOIC datasheet.pdf
SENSOR 1500PSIS 1/4 NPT 4-20 MA datasheet.pdf
CONN HEADER 6 PWR 32SGL 3.18MM datasheet.pdf
GDT 300V 20% 10KA T/H FAIL SHORT datasheet.pdf
CONN MOD PLUG 8P8C datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 1.9PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf