Murata Electronics North America GRM2165C1H220FZ01D
GRM2165C1H220FZ01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM2165C1H220FZ01D
Brief Description
CAP CER 22PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
GRM2165C1H220FZ01D.pdf
Availability of GRM2165C1H220FZ01D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM2165C1H220FZ01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM2165C1H220FZ01D
Internal Part NumberEIS-GRM2165C1H220FZ01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM2165C1H220FZ01D
Related LinksGRM2165C1, GRM2165C1H220FZ01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM2165C1H220FZ01D Details Description
Related parts for GRM2165C1H220FZ01D
RES ARRAY 4 RES 330 OHM 2012 datasheet.pdf
RES 73.2K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 107K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" WW datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 6A 240VAC 60VDC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN HEADER 120POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf