Vishay/Dale CRCW251221R0FKEG
CRCW251221R0FKEG picture photo
Mfg. Part Number
CRCW251221R0FKEG
Brief Description
RES SMD 21 OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW251221R0FKEG.pdf
Availability of CRCW251221R0FKEG
QUANTITY
CRCW251221R0FKEG Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW251221R0FKEG
Internal Part NumberEIS-CRCW251221R0FKEG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)21
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW251221R0FKEG
Related LinksCRCW2512, CRCW251221R0FKEG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW251221R0FKEG Details Description
Related parts for CRCW251221R0FKEG
RES 124K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 250 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 210UF 10% 1.2KVDC SCREW datasheet.pdf
DISPLAY 7SEG ALGAAS CC datasheet.pdf
PANEL INDICATOR INCAND 14V RED datasheet.pdf
RES SMD 130K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RS-FCN-40B CBL INTERFACE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 600W datasheet.pdf
D SUB FE 11W1 WITH SOLDER CUP PL datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CRYSTAL 48.000 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf
CAP FILM 3NF 3.5% 1000VDC RAD datasheet.pdf