Schurter TA45-A346P060C0-AZM01
TA45-A346P060C0-AZM01 picture photo
Mfg. Part Number
TA45-A346P060C0-AZM01
Brief Description
CIR BRKR THRM 6A 240VAC 60VDC
Datasheet Download
TA45-A346P060C0-AZM01.pdf
Availability of TA45-A346P060C0-AZM01
QUANTITY
TA45-A346P060C0-AZM01 Order Process
Ship out your order
Specifications of TA45-A346P060C0-AZM01
Internal Part NumberEIS-TA45-A346P060C0-AZM01
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN PackagingMultiple Devices 20/Nov/2015
Standard Package15
Breaker TypeThermal
Current Rating6A
Number of Poles2
Actuator TypeRocker
IlluminationOrange
Illumination Voltage (Nominal)110V
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TA45-A346P060C0-AZM01
Related LinksTA45-A346P, TA45-A346P060C0-AZM01 Datasheet, Schurter Distributor
TA45-A346P060C0-AZM01 Details Description
Related parts for TA45-A346P060C0-AZM01
FB-5R,ASY,030,SIG,HDR,EN,SEQ datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX .5MM 70POS .35M datasheet.pdf
RES 174 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 32.4 OHM 1% 20W datasheet.pdf
CORD 18AWG 3COND PLG-RCPT 6.5' datasheet.pdf
SL-SMT 3.50/04/90LF 1.5 BK datasheet.pdf
MINITEK HDR datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE SKT datasheet.pdf