Stackpole Electronics Inc. RNMF12FTD64R9
RNMF12FTD64R9 picture photo
Mfg. Part Number
RNMF12FTD64R9
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 64.9 OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNMF12FTD64R9.pdf
Availability of RNMF12FTD64R9
QUANTITY
RNMF12FTD64R9 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNMF12FTD64R9
Internal Part NumberEIS-RNMF12FTD64R9
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Compliance
PCN Part NumberGlobal Part Number 9/Aug/2010
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesRNMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)64.9
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNMF12FTD64R9
Related LinksRNMF12, RNMF12FTD64R9 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNMF12FTD64R9 Details Description
Related parts for RNMF12FTD64R9
RES SMD 68 OHM 5% 1/4W J LEAD datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 23POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
KIT STARTER FOR SH7201 datasheet.pdf
ADAPTER 100-CSBGA LCMXO640C datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 200V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
CONN HOOD SIDE ENTRY SZA32 PG21 datasheet.pdf
RES 20K OHM 10W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf