Vishay/Dale CRCW2512220KFKEGHP
CRCW2512220KFKEGHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW2512220KFKEGHP
Brief Description
RES SMD 220K OHM 1% 1.5W 2512
Datasheet Download
CRCW2512220KFKEGHP.pdf
Availability of CRCW2512220KFKEGHP
QUANTITY
CRCW2512220KFKEGHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW2512220KFKEGHP
Internal Part NumberEIS-CRCW2512220KFKEGHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)220k
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW2512220KFKEGHP
Related LinksCRCW25122, CRCW2512220KFKEGHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW2512220KFKEGHP Details Description
Related parts for CRCW2512220KFKEGHP
RES SMD 360K OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
TERM BLOCK 5POS SIDE ENT 2.54MM datasheet.pdf
RES 22 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 38.3K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 250NH 24A 0.75 MOHM datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .125" datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X6MM XCUT T412 datasheet.pdf
EEPROM I2C 512KB 8SOIC datasheet.pdf
AH1 SWITCH 2MM PIN datasheet.pdf