Vishay/Dale CRCW2512220KJNEG
CRCW2512220KJNEG picture photo
Mfg. Part Number
CRCW2512220KJNEG
Brief Description
RES SMD 220K OHM 5% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW2512220KJNEG.pdf
Availability of CRCW2512220KJNEG
QUANTITY
CRCW2512220KJNEG Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW2512220KJNEG
Internal Part NumberEIS-CRCW2512220KJNEG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)220k
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW2512220KJNEG
Related LinksCRCW2512, CRCW2512220KJNEG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW2512220KJNEG Details Description
Related parts for CRCW2512220KJNEG
AC/DC CONVERTER 5V 50W datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 18AWG BLACK 100' datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.5MHZ 8SOIC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.437" (11.10mm) datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 3.3V IN 15V OUT datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
CONN PLUG 79POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
SOFTWARE PACKAGE datasheet.pdf
FIXED IND 150NH 610MA 120 MOHM datasheet.pdf
CONN FPC TOP 21POS 1.00MM R/A datasheet.pdf