Vishay/Dale CRCW2512220RJNEG
CRCW2512220RJNEG picture photo
Mfg. Part Number
CRCW2512220RJNEG
Brief Description
RES SMD 220 OHM 5% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW2512220RJNEG.pdf
Availability of CRCW2512220RJNEG
QUANTITY
CRCW2512220RJNEG Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW2512220RJNEG
Internal Part NumberEIS-CRCW2512220RJNEG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)220
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW2512220RJNEG
Related LinksCRCW2512, CRCW2512220RJNEG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW2512220RJNEG Details Description
Related parts for CRCW2512220RJNEG
CAP FILM 6800PF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
IC UART DUAL 44-QFP datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 35V 20% AXIAL datasheet.pdf
CAP 680MF 5.5V THROUGH HOLE datasheet.pdf
Crystal 4.9152MHz 30ppm 18pF 50 Ohm -20°C - 70°C Through Hole HC49/U datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 12"L X 16"W datasheet.pdf
Crystal 24.5760MHz 30ppm 9pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 26.7 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 15.6K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONDUCTOR MARKER CARRIER OPEN datasheet.pdf
CAP FILM 150NF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf