Vishay/Dale CRCW2512221KFKTG
CRCW2512221KFKTG picture photo
Mfg. Part Number
CRCW2512221KFKTG
Brief Description
RES SMD 221K OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW2512221KFKTG.pdf
Availability of CRCW2512221KFKTG
QUANTITY
CRCW2512221KFKTG Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW2512221KFKTG
Internal Part NumberEIS-CRCW2512221KFKTG
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)221k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW2512221KFKTG
Related LinksCRCW2512, CRCW2512221KFKTG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW2512221KFKTG Details Description
Related parts for CRCW2512221KFKTG
MOSFET N-CH 100V 17A DPAK datasheet.pdf
VARISTOR 212V 40KA CHASSIS datasheet.pdf
DSUB HD SOCKET 22AWG GOLD datasheet.pdf
CONN RECEPT 60POS .100 IDC GOLD datasheet.pdf
CARDEDGE LO PRO 24POS .156 GRN datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR TW9907-TA1-GR datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 36"L X 30"W datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 8POS VERT 3.81MM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT STRGHT 12POS PIN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN TERM BLK CVR 2POS datasheet.pdf