Vishay/Dale CRCW251222K0JNTG
CRCW251222K0JNTG picture photo
Mfg. Part Number
CRCW251222K0JNTG
Brief Description
RES SMD 22K OHM 5% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW251222K0JNTG.pdf
Availability of CRCW251222K0JNTG
QUANTITY
CRCW251222K0JNTG Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW251222K0JNTG
Internal Part NumberEIS-CRCW251222K0JNTG
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22k
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW251222K0JNTG
Related LinksCRCW2512, CRCW251222K0JNTG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW251222K0JNTG Details Description
Related parts for CRCW251222K0JNTG
IC MCU 8BIT 7KB OTP 44PLCC datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 60KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
CODEWHEEL 3CH 2000CPR 5/8" datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 18-72VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
RES CHAS MNT 2.37K OHM 1% 20W datasheet.pdf
PNL MNT W/ WIRE 555NM 10MCD GRN datasheet.pdf
CLEAR POLYESTER .625" X .31" datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf