Vishay/Dale CRCW251222R0FKEGHP
CRCW251222R0FKEGHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW251222R0FKEGHP
Brief Description
RES SMD 22 OHM 1% 1.5W 2512
Datasheet Download
CRCW251222R0FKEGHP.pdf
Availability of CRCW251222R0FKEGHP
QUANTITY
CRCW251222R0FKEGHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW251222R0FKEGHP
Internal Part NumberEIS-CRCW251222R0FKEGHP
Lead Free Status / RoHS StatusLead free by exemption / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW251222R0FKEGHP
Related LinksCRCW25122, CRCW251222R0FKEGHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW251222R0FKEGHP Details Description
Related parts for CRCW251222R0FKEGHP
IC DAC 14BIT 32CHAN 3V 100LQFP datasheet.pdf
CONN HEADER 36POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
TRIAC ALTERNISTOR 800V 6A TO220 datasheet.pdf
RES SMD 15.4K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
CONN RING 16-22AWG #4 SOLIS datasheet.pdf
CAP FILM 10000PF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
RES 4.42K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 40V AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS INLINE SKT datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 8A TO263AB datasheet.pdf