Vishay/Dale CRCW2512237RFKEGHP
CRCW2512237RFKEGHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW2512237RFKEGHP
Brief Description
RES SMD 237 OHM 1% 1.5W 2512
Datasheet Download
CRCW2512237RFKEGHP.pdf
Availability of CRCW2512237RFKEGHP
QUANTITY
CRCW2512237RFKEGHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW2512237RFKEGHP
Internal Part NumberEIS-CRCW2512237RFKEGHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)237
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW2512237RFKEGHP
Related LinksCRCW25122, CRCW2512237RFKEGHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW2512237RFKEGHP Details Description
Related parts for CRCW2512237RFKEGHP
KIT CAP .1-22PF 20 EACH 30 VALUE datasheet.pdf
IC DUAL HS POWER FET DRIVER 8DIP datasheet.pdf
EXTRACTION TOOL datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 09VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
CONN PLUG 17POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
CONN RJ45 COUPLER CAT6 W/CBL 1M datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
CAP CER 180PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf