Vishay/Dale CRCW251223R7FKEGHP
CRCW251223R7FKEGHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW251223R7FKEGHP
Brief Description
RES SMD 23.7 OHM 1% 1.5W 2512
Datasheet Download
CRCW251223R7FKEGHP.pdf
Availability of CRCW251223R7FKEGHP
QUANTITY
CRCW251223R7FKEGHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW251223R7FKEGHP
Internal Part NumberEIS-CRCW251223R7FKEGHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)23.7
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW251223R7FKEGHP
Related LinksCRCW25122, CRCW251223R7FKEGHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW251223R7FKEGHP Details Description
Related parts for CRCW251223R7FKEGHP
RES SMD 4.7K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP FILM 1500PF 5% 1.25KVDC RAD datasheet.pdf
IDC CABLE - MDM20H/MC20F/X datasheet.pdf
CAP CER 2700PF 1KV X7R 1808 datasheet.pdf
IC XLATR 2BIT BI-DIREC 8-VSSOP datasheet.pdf
LED CBI 3MM ARRAY 1X5 GREEN TH datasheet.pdf
LSF-SMT 5.08/02/90 1.5SN BK datasheet.pdf
CLOUDGATE GATEWAY 3G WIFI W/DC datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 1024KB FLASH 212BGA datasheet.pdf
LOCATOR datasheet.pdf
FO C/A LC ORN ST 62.5 ORN datasheet.pdf
CAP 68 UF 20% 10 V datasheet.pdf