Vishay/Dale CRCW251224K9FKEGHP
CRCW251224K9FKEGHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW251224K9FKEGHP
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 24.9K OHM 1% 1.5W 2512
Datasheet Download
CRCW251224K9FKEGHP.pdf
Availability of CRCW251224K9FKEGHP
QUANTITY
CRCW251224K9FKEGHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW251224K9FKEGHP
Internal Part NumberEIS-CRCW251224K9FKEGHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
Standard Package2,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)24.9k
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW251224K9FKEGHP
Related LinksCRCW25122, CRCW251224K9FKEGHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW251224K9FKEGHP Details Description
Related parts for CRCW251224K9FKEGHP
JUMPER-H9992TR/1852WH/H9992TR 6" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
RES 1.01K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 53.6 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 118K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
XCEDE HD LEFT 4PVH 8 COL WK datasheet.pdf
CONN RING INSUL datasheet.pdf
CAP FILM 1NF 5% 2000VDC RAD datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 10% 63VDC RAD datasheet.pdf