Vishay/Dale CRCW2512267KFKEG
CRCW2512267KFKEG picture photo
Mfg. Part Number
CRCW2512267KFKEG
Brief Description
RES SMD 267K OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW2512267KFKEG.pdf
Availability of CRCW2512267KFKEG
QUANTITY
CRCW2512267KFKEG Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW2512267KFKEG
Internal Part NumberEIS-CRCW2512267KFKEG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)267k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW2512267KFKEG
Related LinksCRCW2512, CRCW2512267KFKEG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW2512267KFKEG Details Description
Related parts for CRCW2512267KFKEG
CONN HEADER .100 DUAL R/A 28POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 2.5KV X7R 3640 datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 7.5NS 100TQFP datasheet.pdf
RES SMD 2.94K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CONN PLUG 30POS R/A .050" GOL datasheet.pdf
CONN DAUGHTERCARD R/A 20.3MM datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.750" 3MM 2LD datasheet.pdf
RES 15.2K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP MICA 33PF 5% 500V RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
OSC OCXO 10.000MHZ CMOS PC PIN datasheet.pdf