Orion Fans OD9220-24HSS02A
OD9220-24HSS02A picture photo
Mfg. Part Number
OD9220-24HSS02A
Manufacturer
Product Category
DC Fans
Brief Description
FAN AXIAL 92X20MM 24VDC WIRE
Datasheet Download
OD9220-24HSS02A.pdf
Availability of OD9220-24HSS02A
QUANTITY
OD9220-24HSS02A Order Process
Ship out your order
Specifications of OD9220-24HSS02A
Internal Part NumberEIS-OD9220-24HSS02A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsStandard Wire Colors For Fans
Standard Package40
Category Fans, Thermal Management
FamilyDC Fans
SeriesOD9220
Voltage - Rated24VDC
Size / DimensionSquare - 92mm L x 92mm H x 20mm W
Air Flow-
Static Pressure-
Bearing TypeSealed Sleeve
Fan TypeTubeaxial
FeaturesLocked Rotor Sensor
Noise-
Power (Watts)-
RPM-
Termination3 Wire Leads
Ingress Protection-
Weight0.001 KG
Operating Temperature-
Current Rating-
Voltage Range-
Life Expectancy-
Material - FramePolybutylene Terephthalate (PBT), Fiberglass Reinforced
Material - BladePolybutylene Terephthalate (PBT), Fiberglass Reinforced
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OD9220-24HSS02A
Related LinksOD9220-, OD9220-24HSS02A Datasheet, Orion Fans Distributor
OD9220-24HSS02A Details Description
Related parts for OD9220-24HSS02A
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 datasheet.pdf
CONN SPLICE STUB YELLOW 45.0MM datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 66POS SKT datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9, 9 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN HDR 24POS 2MM VERT SMD GOLD datasheet.pdf
RES 150 OHM 0.6W 1% RADIAL datasheet.pdf
CAP POLYMER 270UF 20% 2V SMD datasheet.pdf