Vishay/Dale CRCW251226K1FKEGHP
CRCW251226K1FKEGHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW251226K1FKEGHP
Brief Description
RES SMD 26.1K OHM 1% 1.5W 2512
Datasheet Download
CRCW251226K1FKEGHP.pdf
Availability of CRCW251226K1FKEGHP
QUANTITY
CRCW251226K1FKEGHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW251226K1FKEGHP
Internal Part NumberEIS-CRCW251226K1FKEGHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)26.1k
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW251226K1FKEGHP
Related LinksCRCW25122, CRCW251226K1FKEGHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW251226K1FKEGHP Details Description
Related parts for CRCW251226K1FKEGHP
RES ARRAY 2 RES 1M OHM 0606 datasheet.pdf
IC DRIVER RECT SYNC CONV 16SSOP datasheet.pdf
OSC XO 127.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
LED ORANGE CLEAR 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 16V 20% 2312 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 6POS 15MM 1-8AWG datasheet.pdf
LED EASYWHT WARM WHT 3000K 2SMD datasheet.pdf
MPAC 5R ST PF HDR datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X12MM XCUT datasheet.pdf
CONN RCPT MALE 17POS SILVER SLDR datasheet.pdf